Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Úřední deska > Vyjádření pana starosty města Dobřan, Martina Sobotky za 5 dotčených obcí ze dne 6.9.2022

Vyjádření pana starosty města Dobřan, Martina Sobotky za 5 dotčených obcí ze dne 6.9.2022Vyvěšeno: 8. 9. 2022
Sejmuto: 10. 1. 2024

Včera (5. 9. 2022) byl z programu krajského zastupitelstva stažený návrh aktualizace zásad územního rozvoje (ZÚR). Rada Plzeňského kraje jej projednala 29. 6. a uložila panu náměstku Vankovi, aby ho dal k projednání na zastupitelstvu. Podařilo se nám získat celý návrh. V tom, že jsme ho neměli k projednání včas, nějak nevidíme naplnění veřejných příslibů, že obce budou vědět o podstatných věcech.

Nicméně již víme, že v další fázi na jednání naší pětky budeme zvát i starosty dalších obcí. Ta elektrická vedení se dotýkají zcela jistě také Horní Lukavice, Chlumčan, Lhoty (Plzně) a Vstiše. Možná i dalších města a obcí. Kraj sice vybral Radbuzu u Dobřan jako pilotní oblast pro projekt Zdravá krajina, ale nebrání se tomu, že území promění v skrumáž stožárů a drátů v podobě tří linek velmi vysokého o napětí.

Aby to zase nevypadalo, že bojují jen Dobřany, všichni starostové původní pětky, plus starostka Lhoty a primátor Plzně si našli čas přijít na ono zastupitelstvo a všichni jsme stejně odhodlaní domoci se otevřené a férové komunikace s krajem. Pro pořádek, všech 5 (+místostarostové) jsme byli 5. 8. u telefonátu, ve kterém nám pan hejtman vysvětloval, že není potřeba se s námi scházet, že kraj čeká na vládu, do té doby nic neví a v této věci nic nepodniká. Máme to chápat tak, že jde o nedorozumění, že již věděl, že to včera stáhne z jednání, ale nějaký šotek mu to zhatil?

Děkujeme spojencům za obstarání materiálu, fotografii drátů máme z volné databáze. Uvidíme, kdo bude naše obce zastupovat na příštím krajském zastupitelstvu, ale asi si to musíme více hlídat, kraj nás sám od sebe neupozorní. Nicméně si nedovedeme představit, že by jakékoliv zastupitelstvo dovolilo budování těchto vedení na svých pozemcích. Již tak vysoká nechuť k tomuto záměru se tímto násobí.

Kdo včera sledoval, jak mě při mém vystoupení na zastupitelstvu okřikli, že s větrnými parky se na letišti nepočítá, pro něj je tam taky něco vyžluceno.

Za 5 dotčených obcí

Martin Sobotka

Přílohy:


Zpět na přehled
Naposledy změněno: 4. 01. 2024 8:54