Úvod > O obci > Aktuality > Aktuální informace k jednání o průmyslové zóně

Aktuální informace k jednání o průmyslové zóně

Obce nepodlehly tlaku a definitivně odmítly podepsat se státem jakákoliv memoranda. Ministerstva to dnes přijala. Je to další důkaz naší silné vyjednávací pozice. I když je údajně vyvlastňovací zákon sepsaný, zatím ho držíme v šuplíku, abychom zabránili nejhoršímu scénáři.
Co vše dalšího se obcím podařilo ve věci GF vyjednat?
Změnu usnesení vlády z července, podle kterého se mělo bourat ještě před rozhodnutím VW.
To, že se nepostaví univerzální zóna, kde porostou průmyslové haly, i když nebude GF.
V případě, kdy by došlo na demolici, bude beton majetkem státu, aby se předešlo tomu, že by ho chtěl někdo "výhodně" zlikvidovat.
To, že se s piloty bude jednat slušně, že se zohlední jejich zájmy, že už se o nich nebude mluvit jako o zbohatlících, kteří zneužívají státní majetek pro své hobby za hubičku.
Získali jsme politickou vůli pro zmenšení průmyslové zóny a zrušení terorizujících dopravních staveb.
Upuštění od schématu - rozdáme vám prachy a vy budete souhlasit. K tomu ještě, že stát by případně zaplatil všechna opatření, která by utlumila veškeré obtěžování místních...
Vyjednávat je možné jen, pokud nemáte svázané ruce. Chápeme, že je to na některé lidi moc složitá kauza a nahrazují si jí nějakým jiným příběhem. Většinou hodně zkresleným, někdy až naivním. My ale máme povinnost dobrat se pravdy, až pak se rozhodnout.