Úvod > O obci > Aktuality > Informace po jednání Zastupitelstva Plzeňského kraje k ZÚR

Informace po jednání Zastupitelstva Plzeňského kraje k ZÚR

Po schválení zahájení procesu aktualizace ZÚR se média ptala, jestli jsme teď pro GF nebo proti.
Ani jedno. Bylo by od nás populistické, kdybychom to dělali jako v hospodě, jsem proti, i když o tom vůbec nic nevím.
Pro nemůžeme být, protože nám chybí odpovědi a záruky na základní obavy našich občanů. Většina z nich je shrnutá v obrázku. Zelené obdélníky jsou dnešním návrhem aktualizace ZÚR jakžtakž zajištěné. Modré jsou ty, kde už nám bylo slíbeno řešení, ale nejsou k němu záruky. Černé obdélníky jsou ty věci, u kterých zatím nemáme žádné informace. Ani ty sliby ne.
Obdélníků jistě přibude, protože obav občanů bude rovněž přibývat, až bude známo více podrobností.
Dokud nebudou všechny zelené, není čestné předkládat celou věc k hlasování. Rozhodování o věcech obecních na základě pouhého pocitu je podvod, poctivě to jde, až když si člověk zjistí všechny informace.
Právě proto, že jsou stále ještě modré a černé obdélníky (viz níže), jsme odmítli projednávat návrhy memoranda mezi obcemi, státem a krajem. Bylo sice nezávazné, ale gentleman neplýtvá žádnými sliby, které by musel později odvolávat.
starosta obce Nová Ves

329210972_762902048892229_4600313839421095937_n.png